​Lunin apo Courtois? Ancelotti vendos kush luan kundër Bayernit

Picture of ina-online
ina-online

07/05/2024

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti e ka konfirmuar portierin titullar për ndeshjen e nesërme të Ligës së Kampionëve kundër Bayern Munichut.

Andriy Lunin ka qenë së fundmi titullari i padiskutueshëm i Realit, por me rikthimin e Thibaut Courtois nga lëndimi, Ancelotti tani ka një problem se kë ta zgjedh për portën e tij para ndeshjes së nesërme me Bayernin.

Por, Ancelotti e ka konfirmuar se Lunin do të jetë nesër portieri numër një i Realit.

“Lunin do të jetë titullar kundër Bayernit. Edhe nëse Courtois luajti një ndeshje tejet të mirë, plani ishte që Lunin të jetë titullar nesër. Ne jemi të lumtur shumë me Courtois dhe ai po stërvitet në mënyrë fantastike, ai meriton shumë”, tha Ancelotti.

Nesër me fillim nga ora 21:00 Real Madridi e zhvillon ndeshjen e kthimit kundër Bayern Munichut në Ligën e Kampionëve. Rezultati i ndeshjes së parë është i barabartë 2:2.

TË FUNDIT
14 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
14 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
14 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
14 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
15 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

14 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
14 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
15 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij
14 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
14 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ