Gjiganti anglez ofron 15 milionë euro për Ernest Muçin

Picture of ina-online
ina-online

07/05/2024

Gjiganti i Ligës Premier, Aston Villa thuhet se ka bërë një ofertë prej 15 milionë eurosh për yllin shqiptar të Besiktasit, Ernest Muçi.

Muçi u transferua në afatin kalimtar të janarit te Besiktasi nga Legia Varshava për një shifër të raportuar prej 10 milionë euro.

Në 13 ndeshje zyrtare në këtë sezon në të gjitha garat, sulmuesi shqiptar ka kontribuar me tri gola duke bërë që ai të bie në radarin e klubeve të njohura.

Sipas gazetës turke Fanatik, Aston Villa ka bërë një ofertë prej 15 milionë eurosh për transferimin e Muçit në verë.

Ky medium shton se transferimi i yllit të gjithanshëm shqiptar është aprovuar nga vet trajneri spanjoll i skuadrës angleze, Unai Emery.

Megjithatë, drejtuesit e klubit e kanë refuzuar këtë ofertë pasi thuhet se duan rreth 25-30 milionë euro për ish-lojtarin e Tiranës.

Përveç kësaj, drejtuesit e klubit të madh turk pritet t’ia lënë në dorë trajnerit të ri vendimin për Muçin.

Ndryshe, Aston Villa llogaritet si një klubi i madh anglez, pasi ka fituar shtatë herë titullin e Ligës Premier dhe shtatë herë FA Cup.

TË FUNDIT
3 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
12 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
14 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
14 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
14 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

ME TE LEXUARA

14 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur
14 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
2 ditë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...
14 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
2 ditë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
12 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
2 ditë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

INFO

NA NDIQ