Champions League/ UEFA ndryshon kriteret e renditjes për skuadrat me pikë të barabarta

ina-online
ina-online

26/03/2024

Champions League do të nisë sezonin e ri me një formulë të re, teksa rrugëtimi do të startojë nga një grup i vetëm, me çdo ekip që do të luajë 8 ndeshje me kundërshtarë të ndryshëm, të përcaktuar me short.

E për të përcaktuar renditjen finale, UEFA ka dokumentuar edhe rregulloren për rastet kur një apo më shumë skuadra do të kenë grumbulluar të njëjtin numër pikësh.

Kështu kriteri i parë që do të merret parasysh, është golaverazhi, element ky që do t’i bëjë skuadrat që të synojnë jo vetëm fitoren, por edhe të shënojnë sa më shumë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

fenerbahce

Fenerbahce gjobitet me 115 mijë euro, trajneri pezullohet 60 ditë

barca

Koeman futet në debatin e Xavit dhe Enriques, tregon tre personat e vetëm që kanë ADN-në e Barcelonës

Zhegrova

Zhegrova nuk u vlerësua shumë, kjo ishte nota e tij mbrëmë ndaj Aston Villas

atalanta

Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

INFO

NA NDIQ