Chelsea i dënon lojtarët, bën ulje të “çmendur” të pagës mesatare

INA
INA

25 Maj, 2023

Skuadra e Chelseat ka pasur sezonin më të keq në historinë e klubit gjatë vitit 2022/23.

Edhe pse shpenzuan shifra rekord gjatë afateve kalimtare, mbi 600 milionë euro Blutë e Londrës dështuan të fitonin tituj dhe nuk arritën ta siguronin ndonjë garë të UEFA-s për sezonin e ri.

Todd Boehly dhe stafi i tij kanë vendosur që t’i ulin pagat mesatare në klub dhe kjo s’do i pëlqej aspak disa lojtarëve që marrin shifra marramendëse, deri në 320 mijë funta në javë.

Siç raportohet në mediat britaneze, Chelsea ka vendosur që pagen mesatare në klub ta ketë 70 deri në 75 mijë funta në javë.

Kjo mund t’i bëjë disa lojtarë të largohen nga klubi gjatë afatit të verës dhe sidomos Masoun Mount i cili dëshiron që pagën e tij prej 80 mijë funta na javë ta bëjë deri në 200 mijë funta në javë.

Chelsea i Frank Lampard sonte luan ndeshjen e parafundit në Premier League kundër Manchester Unitedit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

benzema

Zgjodhi Arabinë Saudite, Benzema tregon motivet: Unë jam mysliman dhe jam në vendin tim

Van de Beek

Van de Beek: Është koha që të largohem

dybala

Dybala mbetet te Roma

palmeira

Futbollisti i West Ham u bë lojtari i parë që fitoi të gjitha kompeticionet e UEFA-s

liverpool

Liverpooli zyrtarizon Mac Allisterin

mesi messi mls inter miami

Flet Messi: Ja pse nuk u ktheva te Barça

inter fiorentina

Dy finale të humbura, Italiano: E dhimbshme! Shoh djemtë dhe vuaj

Anceloti

“Mungesë respekti”, Ancelotti godet Cardinale-n: I destinuar të dështojë

mesi messi mls inter miami

Jo vetëm Messi, Inter Miami kërkon transferimin e tre shokëve të tij

INFO

NA NDIQ