E ardhmja e Salah në dyshim, Liverpool gjen pasuesin në Itali

INA
INA

27/03/2024

Liverpool e ka kthyer në prioritet kryesor nënshkrimin me një sulmues anësor në merkaton e verës. Mohamed Salah nuk është më në formën e tij më të mirë dhe e ardhmja e tij është në dyshim dhe Federico Chiesa po përflitet gjithnjë e më shumë si një emër për ofensivën e The Reds.

Chiesa spikati fillimisht tek Fiorentina, por hapin e madh në karrierë e bëri në Tetor të 2020 kur iu bashkua Juventuesit. Bardhezinjtë i paguan 10 milionë euro klubit violë për një huazim 2-vjecar, ndërsa e zyrtarizuan transferimin në verën e 2022 për 40 milionë euro.

26-vjecari, që zakonisht luan në krahun e majtë të sulmit, por që mund të aktivizohet edhe në të djathtë, shijoi një Europian të shkëlqyer në 2021, kur Italia triumfoi në kampionatin europian. Anësori ka vuajtur shpesh në sezonet e fundit dëmtimet, por në këtë sezon po përjeton më tepër qëndrueshmëri dhe ka shënuar 7 gola në 24 ndeshje të Serisë A.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ