Ekonomisti Burim Latifi doktoroi me vlerësime maksimale

INA
INA

9 Qershor, 2023

Dje, 8 qershor 2023, në Fakultetin Ekonomik pranë Universitetit Shën Qirili dhe Metodi në Shkup, pas një prezentimi të detajuar të hulumtimit 5 vjeçar në temën “INVESTIMET E HUAJA TË DREJTPËRDEJTA DHE NDIKIMI I TYRE NË EKONOMINË LOKALE NGA PERSPEKTIVA E BASHKËPUNIMIT TË KORPORATAVE MULTINACIONALE DHE BIZNESIT TË VOGËL DHE TË MESËM VENDOR” para komisionit në përbërje Prof. D-r Stojan Debarliev, Prof. D-r Lubomir Drakulevski, Prof. D-r Biljana Angellova (përndryshe Rektore e sapozgjedhur), Prof. D-r Aleksandra Janeska Iliev dhe Prof. D-r Leonid Nakov, ekonomisti nga Shkupi Burim Latifi me vlerësime maksimale morri titullin Doktor i Shkencave Organizative – Menaxhment.

Përndryshe, Dr. Burim Latifi është i angazhuar në Universitetin Nënë Tereza në Shkup si demonstrator dhe asistent.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

mickoski

Mickoski: Deputetët do të largohen nga Kuvendi nëse qeveria provon ta miratojë Ligjin për amnisti me procedurë të shkurtuar dhe flamur evropian

bujar osmani

Trupat serbe pranë kufirit me Kosovën, Bujar Osmani kontakton Daçiqin: Mirëpres deklaratën për tërheqje

Polici-a-2-750x430

Rast i rëndë në Shkup! Theret për vdekje një 35-vjeçar dhe i vihet flaka banesës ku qëndronte

INFO

NA NDIQ