Fitojnë Shkupi dhe Shkëndija, humb Struga

Picture of ina-online
ina-online

28/04/2024

Xhiroja e 29-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë së Veriut pasditën e kësaj të diele ka sjell gjashtë ndeshje në program. Fitore në këtë xhiro morën Shkëndija, Shkupi dhe Voska Sport, teksa gabuan kampionët në fuqi, Struga, ku pësuan humbje në shtëpi nga Sileksi. Shkupi në minutat shtesë të sfidës të luajtur në Çair mori triumf me rezultat 3:2 përballë Tikveshit.

Shkëndija në Tetovë fitoi duelin me Gostivarit me rezultatin bindës 4:1, përderisa edhe Voska Sport në Ohër triumfoi me shifra bindëse 4:0 kundër Bregallnicës së Shtipit.

Në dy takimet tjera të luajtura ditën e sotme, Brera mundi Vardarin me rezultat 2:0, ndërsa takimi Rabotniçki – Makedonija Gjorçe Petrov u mbyll me barazim 1:1.

TË FUNDIT
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
9 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

24 orë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
15 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
14 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
9 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ