Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

Picture of ina-online
ina-online

18/04/2024

Gjatë natës së mbrëmshme aktivitetet e koalicionit VLEN janë mbajtur në Komunën e Likovës. Me këtë rast, kryetari i parisë Alternativa, Afrim Gashi gjatë fjalimit të tij ka treguar se koalicioni ka mbështetjen kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.
“Andaj ne duhet ta vlerësojmë këtë përkrahje dhe mos të lejojmë që dikush që harton plane 9-pikëshe kundër Kosovës ta luhatë votuesin shqiptar”, ka thënë Gashi.

Ai tutje ka thënë se ata që sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe presidenti i Serbisë.

“Sonte jemi këtu që të kërkojmë mbështetje për kandidatin presidencial, Dr. Arben Taravari. Ne të gjithë e dimë se kush është ai e çfarë vlera ka dhe prandaj nuk ka nevojë t’ua prezantoj, por ajo që dua ta keni parasysh është se vetëm Arben Taravari në këtë garë e përfaqëson votuesin shqiptar. Ai, përveç neve të gjithëve, e ka edhe mbështetjen e kryeministrit të Kosovës, z. Albin Kurti. Andaj ne duhet ta vlerësojmë këtë përkrahje dhe mos të lejojmë që dikush që harton plane 9-pikëshe kundër Kosovës ta luhatë votuesin shqiptar. Sa për ta kujtuar, ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi. Prandaj, nëse jeni kundër Vuçiqit, votoni për Arben Taravarin dhe për numrin 6!”.

Gashi në këtë takim ka thënë se shumë gjëra i mungojnë Likovës, duke premtuar se do të investohen 500 milionë euro për rregullim të infrastrukturës

“Nuk ka kuptim që ata ende të vijnë këtu e të flasin për UÇK-në, për dëshmorët, për veteranët e invalidët, ndërsa secili fshat ka mungesë uji, mungesë dritash, mungesë asfalti e mungesë kanalizimi. Prandaj, obligimi ynë është që në qeverinë e ardhshme të ndajmë 500 milionë euro nga buxheti shtetëror dhe njëherë e përgjithmonë ta mbyllim temën e infrastrukturës edhe për zonën e Likovës”.

TË FUNDIT
35 minuta
VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit
60 minuta
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
2 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
2 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
2 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

ME TE LEXUARA

2 ditë
Ka ndërruar jetë njëri nga të plagosurit në Rrugën e Plastikave
21 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
1 ditë
Bogoev: Jam i aftë për të qenë lider i LSDM-së
8 orë
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
1 ditë
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës

LEXO MË SHUMË

IMG_2507

VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

bdi kuvend

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

INFO

NA NDIQ