Gashi: Fryma e ndryshimit po rritet e po zgjerohet çdo ditë e më shumë

Picture of INA
INA

09/04/2024

Koalicioni opozitar shqiptarë VLEN sonte ka hapur shtabin e saj në fshatin Luboten të Shkupit.

“Afrim Gashi nga Alternativa pjesë e koalicionet VLEN ka theksuar se Fryma e ndryshimit po rritet e po zgjerohet çdo ditë e më shumë.

Sot hapëm shtabin lokal në fshatin Luboten të Shkupit, pjesë e komunës së Butelit.

Fryma e ndryshimit po rritet e po zgjerohet çdo ditë e më shumë, ndërsa këtë e ndjemë edhe në Luboten. Shqiptarët po radhiten me koalicionin fitues, opsionin e vetëm shqiptar në këto zgjedhje, koalicionin VLEN.

Luboteni VLEN!”, ka shkruar Gashi.

TË FUNDIT
45 minuta
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
50 minuta
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
4 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
6 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
6 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

ME TE LEXUARA

9 orë
Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet
6 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron
14 orë
Ministria e Arsimit injoron me zero denarë dy universitetet shqiptare për zhvillimin e resurseve laboratoroike
6 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
14 orë
Maqedoni e Veriut, më 22 maj rivotime në disa qendra votimi
4 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
14 orë
Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit
50 minuta
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
12 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë

LEXO MË SHUMË

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

kina

Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë

INFO

NA NDIQ