Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

Picture of ina-online
ina-online

16/04/2024

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi nga tubimi qendror i koalicionit VLEN që po mbahet në Dibër, tha se është i sigurt se emri i zgjedhur i dibranëve për të votuar në zgjedhjet presidenciale do të jetë emri i Arben Taravarit.

Gashi tha se ata nuk kanë dilemë se Maqedonia e Veriut e ka vetëm një mundësi dhe ky është integrimi i vendit në BE.

“Siç nuk kemi asnjë dilemë se ky integrim nuk mund të ndodhë derisa kemi një nomenklaturë politike që shquhet për angazhim antieuropian”, u shpreh Gashi.
Gashi tha se “BDI në pamundësi që të flet për arsimin sepse janë shkatërrues të arsimit, në pamundësi të flasin për ekonominë, për shkak se janë vet fajtorët e varfërisë, në pamundësi që të flasin për korrupsioni sepse ata janë ajka e të korruptuarve, në pamundësi të flasin për drejtësinë sepse ata janë abuzuesit me gjyqësinë dhe prokurorinë, ata kanë zgjedhur ta shajnë Rusinë, që ashtu ti shpëtojnë kritikës për hajninë”.

Afrim Gashi tha se opozita e bashkuar ka ofertë por së pari BDI duhet të jep llogari, sepse sipas tij, ata nuk mund të fshihen pas Rusisë duke i ikur llogarisë që duhet dhënë para popullit.

TË FUNDIT
27 minuta
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
1 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
3 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
3 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
4 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

ME TE LEXUARA

8 orë
Valixhja para komunës së Çairit, Zejdi: Nuk jam pjesë e atij skenari
3 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
1 ditë
Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet
8 orë
Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim
3 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
1 ditë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron
7 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
1 ditë
Ministria e Arsimit injoron me zero denarë dy universitetet shqiptare për zhvillimin e resurseve laboratoroike

LEXO MË SHUMË

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

Shkolla Vizbeg

Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

zjarrfikes

Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta

policija-1-800x445

RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore

INFO

NA NDIQ