Goli i Arbnor Mujës më i miri i muajit te Antwerpi

INA
INA

9 Maj, 2023

Goli i shënuar nga Arbnor Muja është zgjedhur si më i miri i muajit te Antwerpi.

Reprezentuesi kosovar kishte qenë vendimtar në fitoren e skuadrës së tij 1:0 ndaj Kortrijk muajin e kaluar, shkruan Gazeta Express.Pikërisht ky gol është votuar si më i miri i muajit te Antwerpi, ka njoftuar klubi belg.

Ndryshe, Muja ka shënuar katër gola dhe ka kontribuar me pesë asistime në 29 ndeshje këtë sezon në të gjitha garat.

Së fundmi, 24-vjeçari me Antwerpin e fitoi Kupën e Belgjikës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

futboll

Këto janë ekipet që shkojnë në garat evropiane dhe ato që bien nga Ligue 1

samir

Krutaj: Kam një endërr dhe një shpresë për klubin e zemrës “KF Bashkimi”

FB_IMG_1685817175685

Shkëndija e Haraçinës përmes penalltive plasohet në Ligën e Tretë-Veri

galtier-psg

PSG merr vendimin për të ardhmen e trajnerit, Murinjo drejt Francës

shkendija2

Shkëndija përforcon sulmin me një holandez

akil

Akil Gjakova i shtati në Grand Prix Taxhikistan

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

KASAMI

Sporti na bashkon/Durrësi, Ulqini, Bujanoci e Peja bëhen bashkë në Tetovë

osimhen

S’kishte dyshime, Osimhen sulmuesi më i mirë i sezonit në Serie A

INFO

NA NDIQ