Guardiola “kap kokën”, shtatë lojtarë kryesorë në dyshim për ndeshjen ndaj Arsenalit

INA
INA

28/03/2024

Skuadra e Manchester Cityt gjatë vikendit do të luaj një ndeshje tejet të rëndësishme në Premier League, ndaj Arsenalit në javën e 29-të.

Trajneri Pep Guardiola është duke “pasur” kokë dhimbje kur po e shikon listën e lojtarëve që mund të mungojnë gjatë derbit të javës, shkruan Indeksonline

Shtatë lojtarë kryesorë janë në listën e gjerë që dyshohet që mungojnë në ndeshjen ndaj “Topçinjve” që zhvillohet të dielën.

Manuel Akanji, Kyle Walker, John Stones, Ederson, Kevin De Bruyne, Jack Grealish dhe Matheus Nunes janë emrat e lojtarëve që vuajnë nga lëndimet.

Shumica e këtyre futbollistëve u lënduan gjatë ndeshjeve miqësore me Kombëtaret e tyre gjatë këtij muaji./Indeksonline/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rosi roma rossi

Roma përgatit kontratën e re për De Rossin

futboll

Man City dhe Chelsea takohen sonte në gjysmëfinale të Kupës FA

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

INFO

NA NDIQ