Inter mendon për sulmin, tre emra në listë nëse Lukaku nuk huazohet përsëri

Picture of INA
INA

27/05/2023

Sipas “Gazzetta dello Sport”, Inter po përpiqet të analizojë me kujdes emrat e mundshëm për të qenë partner i Lautaros në sulm për sezonin e ardhshëm, gjithmonë nëse Lukaku nuk do të mundet të rikthehet përsëri te zikaltërit, pasi belgu në fund të sezonit do të rikthehet te Chelsea pasi huazimi i tij me skuadrën e Milanos do të përfundojë.

Tre emra në sfond janë paraqitur nga Marotta dhe Ausilio për post-Lukaku. Retegui, Thuram dhe Okafor janë emrat e lakuar nga drejtuesit zikaltër. Emri më i mundshëm dhe më i thjeshtë për t’u transferuar është italo-argjentinasi, Retegui, pasi Interi e ka ndjekur për më shumë se një vit dhe disa emra mund të futen në tratativa për të bindur sulmuesin e talentuar, ashtu siç ndodhi me Lautaron, ku Diego Milito dha garanci te drejtuesit e Interit.

Për ta sjellë në Milano do të nevojiten 18 milionë euro. Thuram, nga ana tjetër, është pista më e komplikuar, pavarësisht se është do t’i skadojë kontrata. Okafor gjithashtu është një opsion shpresëdhënës, por pavarësisht se kontrata e tij skadon në vitin 2024, vlera e kartonit të tij është pak i kripur, rreth 30 milionë euro./h.ll/abcnews.al

TË FUNDIT
1 orë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…
3 orë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024
3 orë
E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin
6 orë
Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga
6 orë
Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Italia dhe Spanja do të përballen për herë të 41-të
12 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
2 ditë
Spanjë – Itali, ndeshja kryesore e ditës në ‘Euro 2024’
1 ditë
Gliha ofendon rëndë lojtarët e Shqipërisë: Është traditë shqiptare, e nisin fort por më pas u mbaron benzina
10 orë
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
2 ditë
E bujshme, Xherdan Shaqiri renditet përkrah Rummenigges, Zidanes...
1 ditë
Sllovenia pëson gol në fund, sërish merr një pikë

LEXO MË SHUMË

IMG_3458

Austria merr 3 pikë e para në “Euro 2024”, Polonia e vogël pa Lewandowskin…

IMG_3457

Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024

kombetarja

E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin

Jasir Asani

Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

xhaka zvicer

Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

uk lushi

Lushi: Mirlind Daku duhet të pezullohet, nëse vërtetohet se ka fyer serbët e maqedonët

arber hoxha

Mori duartrokitjet e të gjithëve, Arbër Hoxha: Besojmë te fitorja ndaj Spanjës

Spanja Luis De La Fuente

E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë luajmë me rezerva

Mirlind Daku

“AS” paralajmëron: Daku nuk do të luaj ndaj Spanjës

INFO

NA NDIQ