Interi mposht minimalisht Juventusin për të kaluar në finale të Kupës së Italisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26 Prill, 2023

Interi ka siguruar finalen e Kupës së Italisë pas fitores që e arriti në shtëpi kundër Juventusit me rezultat minimal, 1-0.

“Nerazzurët” arritën finalen e dytë radhazi në këtë kompeticion pasi eliminuan “Zonjën e Vjetër” me rezultat të përgjithshëm 2-1.

Momenti vendimtar i kësaj ndeshje ishte ai i minutës së 15-të, ku Federico Dimarco kaloi vendasit në epërsi.

Juventusi pas golit të pësuar shtoi sulmet dhe e kërkonin golin e barazimit, por që nuk arritën t’i konkretizonin rastet që kishin.

Interi në finale të Kupës së Italisë do të përballet me fituesin e gjysmëfinales tjetër, Fiorentina – Cremonese.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

benzema

Zbulohet paga marramendëse e Benzemas te Al Ittihad

inzaghi

E pranon Inzaghi: Interi nuk është favorit me Manchester Cityn

Xherdan-Shaqiri

Xherdan Shaqiri – më i miri në radhët e skuadrës amerikane

ronaldo-AL-NASSR

Ronaldo konfirmon se nuk do të largohet nga Al Nassr

Liga e Evropes Europa League

Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin e finales në aeroportin e Budapestit

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

modric_1551712890-6083633

Arabët nuk ndalen, ofertë 120 milionëshe për Modriqin

mesi-paris

Zyrtare: Messi largohet nga PSG

benzema

Benzema vendos të largohet nga Real Madridi

INFO

NA NDIQ