“Jo 61, por 50, 48 e më pak deputetë mund të marrë VMRO-ja”, thotë Sela

Picture of ina-online
ina-online

17/04/2024

Ziadin Sela nga Kërçova tha se Fronti Europian është krijuar për t’u thënë stop mendjeve të mbrapshta të kundërshtarëve real që i ka Fronti dhe kjo është VMRO-DPMNE bashkë me Levicën.

Sela tutje shtoi se Fronti Europian është front që i thotë jo atyre që duan ta heqin mekanizmin badenderin dhe tha se janë gati të bisedojnë për këto mekanizma por për t’i avancuar dhe jo për t’i kthyer mbrapa.

Sela tha se nëse është e nevojshme, formojnë edhe Parlament dy dhomësh.

“Është Fornti që i thotë jo, një herë dhe përgjithmonë të gjithë atyre që thonë ta heqim mekanizmin e Badenterit si mekanizëm mbrojtës që është paraparë për popujt që nuk janë shumicë. Është Fronti që është i gatshëm të bisedojë për këto mekanizma por jo për t’i kthyer mbrapa por për t’i avancuar”, tha Sela.

TË FUNDIT
10 minuta
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
2 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
2 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
4 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
4 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"

ME TE LEXUARA

1 ditë
Maqedoni e Veriut, më 22 maj rivotime në disa qendra votimi
23 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
6 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
1 ditë
Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit
20 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
5 orë
Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në
1 ditë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

Shkolla Vizbeg

Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

zjarrfikes

Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta

policija-1-800x445

RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore

kasami

Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në

INFO

NA NDIQ