Jo vetëm Messi, Inter Miami kërkon transferimin e tre shokëve të tij

Picture of INA
INA

08/06/2023

Inter Miami ka arritur të transferoj sulmuesin Lionel Messi.

Te dyja palët kanë njoftuar se marrëveshja është arritur, dhe se argjentinasi sezonin e ardhshëm do të luaj në kampionatin amerikan MLS, shkruan IndeksOnline.

Por skuadra e Inter Miamit nuk e ka ndërmend të ndalet me transferimin e Messit.

Sipas mediave ndërkombëtrae, ata kanë tre objektiva të tjerë për ta përforcuar skuadrën, dhe të gjithë janë shokë të “pleshtit”.

Ish-shoku i Messit te Barcelona, Sergio Busquets raportohet se është afër transferimit te Inter Miami.

Gjithashtu edhe dy argjentinasët, Angel Di María dhe Leandro Paredes janë në objektivat e klubit amerikan për sezonin e ardhshëm.

Përveç se te Argjentina, Messi ishte shokë skuadre me Di Marian dhe Paredes te skuadra e PSG-së./IndeksOnline/

TË FUNDIT
18 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
21 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
21 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
22 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
22 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

18 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
22 orë
Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë
22 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus
22 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
21 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
21 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ