Juve pret një tjetër dënim, vendimi jepet sot

INA
INA

30 Maj, 2023

I mbetur zyrtarisht jashtë zonës Champions të renditjes, Juventusi pret të marrë një tjetër dënim nga Gjykata Federale, këtë herë për manovrat me pagat.

Bardhezinjve u janë hequr 10 pikë nga renditja, pasi u dënuan për plusvalenca fiktive, me qëllim manipulimin e bilancit, teksa mediat italiane paralajmërojnë një tjetër pezullim këtë të martë.
Klubi i Juventusit duket se ka pranuar fajin dhe ka arritur një marrëveshje me Prokurorinë Federale për një tjetër dënim me heqje pikësh, këtë herë 3 deri në 5, si dhe gjobë.

Në këtë mënyrë bardhezinjtë duket se do të qëndrojnë jashtë Europës këtë sezon, me qëllim përqendrimin te kampionati dhe rikthimin sa më shpejt në nivele konkurruese.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

vedat-muriqi

Gol dhe asist, Muriqi ndihmon skuadrën për të rigjetur avantazhin ndaj “blaugranave”

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

neymar-2

Neymar i përgjigjet pretendimeve se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal

Armando Duka

Armand Duka me post të rëndësishëm, bëhet njeriu i dytë i UEFA-s

fshf

FSHF fiton organizimin e Evropianit 2025

salah

Salah dhe De Bruyne, objektivat kryesore të Arabisë Saudite për verën e ardhshme

haland

Haaland, më shumë gola se sa Chelsea!…

INFO

NA NDIQ