Kaos te Bayerni, shpërthen Nagelsmann: Kemi një spiun

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/03/2023

Rrëmujë e madhe te Bayern Munich. Trajneri Julian Nagelsmann ka shprehur publikisht zemërimin e tij pasi Sport Bild publikoi një përshkrim të detajuar të planeve taktike të ekipit të tij.

Gazeta gjermane tregoi dokumentet origjinale që trajneri i Bayern-it u dorëzoi lojtarëve të tij, në të cilat shpjegohet me shumë detaje misioni që secili duhet të kryejë taktikisht, si dhe itinerarin e tij specifik.

Rrjedhja e ka bërë të ndihet shumë keq Nagelsmann, i cili u shpreh shumë i zemëruar para mediave:

“Më shqetëson shumë.

Personi që e transmeton këtë dëmton secilin nga lojtarët, ai nuk është objektivi.

“Cili është personi që e ka bërë këtë?

Çfarë po pret?

Nuk e shoh se cili mund të jetë motivimi i tij, përtej lehtësimit të detyrës për kundërshtarin”, ka thënë Nagelsmann.

Trajneri gjerman e di se do të jetë shumë e vështirë për të gjetur spiunin: “Spiunët janë specie të mbrojtura.

Përpiqem të gjej arsyen.

Është gjithmonë e rëndësishme për mua të jem në gjendje të shikohem në pasqyrë gjatë natës, të trajtoj mirë lojtarët dhe kolegët e mi trajnerë”.

TË FUNDIT
3 orë
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
12 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
12 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
12 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
12 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

ME TE LEXUARA

18 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
3 orë
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
1 ditë
EURO 2024/ Shqipëri – Itali, si priten të rreshtohen skuadrat
17 orë
“Në shtëpi fiton gruaja... por sot fiton Italia”, çifti italo-shqiptar 'përplasen' për ndeshjen
1 ditë
Mes urrejtjes dhe arrogancës nacionaliste: si lindi Kampionati Evropian i futbollit

LEXO MË SHUMË

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

INFO

NA NDIQ