Kosova nis përgatitjet për ndeshjet ndaj Rumanisë dhe Bjellorusisë

INA
INA

9 Qershor, 2023

Kombëtarja e Kosovës ka filluar përgatitjet e para për dy ndeshjet e muajit qershor në kuadër të kualifikimeve për në Kampionatin Evropian Euro 2024 ndaj Rumanisë dhe Bjellorusisë.

Këto dy ndeshje cilësohen tejet të rëndësishme për ecurinë e “Dardanëve” në këtë raund kualifikues, prandaj fokusi i stafit teknik dhe i lojtarëve është për t’u përgatitur sa më mirë për to.

Në ditën e parë të stërvitjes ishin vetëm shtatë futbollistë, ku morën pjesë Arijanet Muric, Samir Ujkani, Visar Bekaj, Amir Rrahmani, Lirim Kastrati, Ermal Krasniqi dhe Betim Fazliji.

Pjesa tjetër e lojtarëve është paraparë që t’i bashkohen grumbullimit gjatë dy ditëve të ardhshme, më pas trajneri Alain Giresse do ta ketë skuadrën e kompletuar.

Stërvitja e sotme u zhvillua në Kampin Nacional në Hajvali nën reshjet e shiut, por pavarësisht këtij fakti dhe numrit të kufizuar, ajo u zhvillua për t’u shërbyer lojtarëve për rigjenerim, kryesisht me ushtrime fizike dhe vrapime të kombinuara.

Ndërkohë, nesër janë paraparë dy stërvitje, njëra në orët e paradites (10:30) dhe tjetra në orët e pasdites (17:00), po ashtu në Hajvali.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

INFO

NA NDIQ