Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Picture of ina-online
ina-online

05/05/2024

Bota e futbollit është befasuar nga vendimi i Jose Mourinhos për ta vazhduar karrierën si trajner në Arabinë Saudite.

Pas shkarkimit nga Roma tre muaj më parë, Jose Mourinho ende nuk ka gjetur punë të re, mirëpo ai është në bisedime për tu bërë trajner në një klub në Arabinë Saudite, por jo nga të mëdhatë si Al-Hilal, Al Nassr, Al Ittihad e Al Ahli.

Siç raporton Ben Jacobs, trajneri portugez ka marrë një ofertë miliona dollarësh nga klubi Al-Qadsiah, që mund të shënojë një drejtim të ri në karrierën e tij.

Al-Qadsiah ka treguar interes të veçantë për Mourinhon dhe negociatat mes dy palëve mund të ecin shpejt në javët e ardhshme.

Për trajnerin portugez, drejtimi në Arabinë Saudite do të nënkuptonte një ndryshim rrënjësor të pamjes, por edhe mundësinë për të lënë gjurmë në një ligë në zhvillim.

Kjo skuadër në fakt nuk bën pjesë në Superligën e Arabisë, por po udhëheqin bindshëm Ligën e Parë dhe nga sezoni i ri do të jenë në elitën e futbollit arab.

Përvoja e trajnerit dhe njohuritë taktike mund të jenë çelësi për ta çuar ekipin në lartësi të reja në ligën vendase dhe ndoshta në garat ndërkombëtare.

Aktualisht te kjo skuadër luajnë disa nga yjet që kanë bërë karrierë në Evropë si Alvaro Gonzalez, Andre Carillo, Luciano Vietto dhe Mbaye Diagne.

Negociatat mes palëve tanimë kanë filluar dhe Mourinho së shpejti pritet të zyrtarizohet si trajner i ri i Al-Qadsiah. /Telegrafi/

TË FUNDIT
3 orë
Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri
3 orë
U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub
3 orë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
3 orë
​Publikohet lista e përfaqësueses së Kosovës (LISTA)
3 orë
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

ME TE LEXUARA

1 ditë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
1 ditë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
16 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
10 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
3 orë
Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese
3 orë
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

LEXO MË SHUMË

ps mbappe

Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri

Vincent Kompany

U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub

TOPI-I-ARTE

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

kosova futboll

​Publikohet lista e përfaqësueses së Kosovës (LISTA)

flick

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

bonucci

Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese

duka cana

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

INFO

NA NDIQ