Ky është klubi që po afron miliona euro për Jasharin

ina-online
ina-online

29/03/2024

Futbollisti Ardon Jashari pritet të largohet nga FC Luzern në verë dhe të transferohet në Club Brugge në Belgjikë, raporton mediumi zviceran “Blick”.

Jashari ka dashur që të largohet nga Luzerni qysh verën e kaluar.

Luzerni refuzoi dhe nuk lejoi mesfushorin të kalonte te rivalët e tyre në ligë, Baseli.

Tashmë plani i drejtorit sportiv të Luzernit, Remo Meyer, me sa duket po funksionon: Jashari po lëviz jashtë Zvicrës dhe me siguri do të sjellë një shumë rekord në arkat e klubit të Luzernit.

Sipas gazetarit sportiv Sacha Tavolieri, Club Bruges po afron gjashtë milionë euro plus bonuse – ky do të ishte një rekord për klubin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ