Laura Fazliu mposht kampionen nga Britania e Madhe

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25 Mars, 2023

Xhudistja Laura Fazliu ka bërë vend në gjysmëfinale të Grand Slamit të xhudos, i cili po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Në çerekfinale, Laura ka mposhtur kampionen në fuqi të Evropës nga Britania e Madhe, Gemma Howell.

Lufta e kategorisë deri 63 kilogramë dhe xhudistja nga Kosova e fitoi me mbërthim shumë efikas. Ajo fillimisht fitoi ndaj kinezes Jing Tang e më pas e mposhti francezen Gaetane Deberdt.

Laura Fazliu për herë të dytë rresht ka mposhtur britaniken Howell dhe kështu po dëshmon që tashmë i takon elitës botërore të xhudos.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

benzema

Zbulohet paga marramendëse e Benzemas te Al Ittihad

inzaghi

E pranon Inzaghi: Interi nuk është favorit me Manchester Cityn

Xherdan-Shaqiri

Xherdan Shaqiri – më i miri në radhët e skuadrës amerikane

ronaldo-AL-NASSR

Ronaldo konfirmon se nuk do të largohet nga Al Nassr

Liga e Evropes Europa League

Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin e finales në aeroportin e Budapestit

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

modric_1551712890-6083633

Arabët nuk ndalen, ofertë 120 milionëshe për Modriqin

mesi-paris

Zyrtare: Messi largohet nga PSG

benzema

Benzema vendos të largohet nga Real Madridi

INFO

NA NDIQ