Lautaro Martinez fiton çmimin e lojtarit të ndeshjes finale

INA
INA

25 Maj, 2023

Lautaro Martinez e ka fituar çmimin ‘Man of the Match’, në ndeshjen finale të Kupës së Italisë.

Interi fitoi titullin e nëntë të Kupës së Italisë, pasi në finale mposhti Fiorentinën me rezultat 2-1, shkruan IndeksOnline.

Sulmuesi argjentinas ishte padyshim futbollisti më i mirë në ndeshje, duke shënuar të dy golat për skuadrën e Interit.

Golin e nderit për Fiorentinën e ka shënuar Nicolas Gonzalez./IndeksOnline

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

benzema

Zgjodhi Arabinë Saudite, Benzema tregon motivet: Unë jam mysliman dhe jam në vendin tim

Van de Beek

Van de Beek: Është koha që të largohem

dybala

Dybala mbetet te Roma

palmeira

Futbollisti i West Ham u bë lojtari i parë që fitoi të gjitha kompeticionet e UEFA-s

liverpool

Liverpooli zyrtarizon Mac Allisterin

mesi messi mls inter miami

Flet Messi: Ja pse nuk u ktheva te Barça

inter fiorentina

Dy finale të humbura, Italiano: E dhimbshme! Shoh djemtë dhe vuaj

Anceloti

“Mungesë respekti”, Ancelotti godet Cardinale-n: I destinuar të dështojë

mesi messi mls inter miami

Jo vetëm Messi, Inter Miami kërkon transferimin e tre shokëve të tij

INFO

NA NDIQ