Liverpooli zyrtarizon Mac Allisterin

INA
INA

8 Qershor, 2023

Mesfushori i Argjentinës, Alexis Mac Allister i është bashkuar skuadrës së Liverpoolit. Mac Allister të enjten është prezantuar te Liverpooli, ekip me të cilin ka firmosur kontratë afatgjate.

Mac Allister është transferuar nga skuadra e Brightonit për 42 milionë euro. 24-vjeçari bëhet përforcimi i parë i Liverpoolit për edicionin e ri, ndërsa interesim për transferimin e tij këtë verë kishin shprehur edhe Manchester Unitedi, Manchester City e Arsenali.

Mac Allister ka thënë se ndihet shumë i lumtur që i është bashkuar Liverpoolit, ekip për të cilin ka ëndërruar gjithmonë të luajë.

Në tri edicionet e fundit, Mac Allister ishte pjesë e Brightonit, ndërsa vitin e shkuar e fitoi Kupën e Botës me Argjentinën. Në edicionin e fundit, ai pati 12 gola e 3 asistime në 40 paraqitje për Brightonin në të gjitha garat.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

mario balotelli

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

di maria

Di María, “heroi” i triumfit ndaj Portos: “Klasikët nuk luhen, ato fitohen”

INFO

NA NDIQ