Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

ina-online
ina-online

03/03/2024

Inter Miami është rikthyer te fitoret në MLS, teksa ka mposhtur Orlando Cityn me rezultat të thellë 5-0.

Skuadra e udhëhequr nga trajneri Tata Martino dhe kapiteni Lionel Messi ka dhuruar spektakël nga fillimi deri në fundin e ndeshjes.

Luis Suarez hapi serinë e golave në minutën e katërt pas asistimit nga Gressel, derisa vetëm pas shtatë minutash kjo dyshe doli sërish në aksion dhe uruguaiani realizoi golin e dytë në ndeshje.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ