Mickoski do ta lë Ahmetin pa kryeministër shqiptar?

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2022

VMRO-DPMNE do të propozojë ndryshime në Kodin Zgjedhor.

Partia e Hristijan Mickoskit do të kërkojë shfuqizimin e Qeverisë Teknike dhe janë të gatshëm të negociojnë për një zonë zgjedhore.

Mickoski thotë se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme, madje ai është i gatshëm të shkojë në zgjedhjet e ardhshme pa ministra teknikë dhe zëvendësministra.

Shfuqizimi eventual i Qeverisë Teknike do të tronditte premtimin e Zaevit për kryeministër shqiptar, dhënë BDI-së me arritjen e marrëveshjes për Qeverinë, shkruan Alsat.

Në rast të shfuqizimit të Qeverisë Teknike, një kryeministër shqiptar në 100 ditët e fundit të qeverisë mund të merret përmes formës kushtetuese, me dorëheqje të re të kryeministrit, që nënkupton dorëheqjen e të gjithë qeverisë, pastaj marrjen në dorëzim të qeverisë. mandatin dhe formimin e një kabineti të ri.

TË FUNDIT
3 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
4 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
6 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike
6 orë
Taravari: Prioriteti im do të jetë shëndetësia publike

ME TE LEXUARA

15 orë
Ndërroi jetë Stojan Andov, kryeparlamentari i parë i RMV-së
9 orë
SHBA përfshin në Listën e Zezë edhe rrjetin që rriti pasurinë e Dodikit
18 orë
Euro 2024 vjen sot me dy ndeshje
14 orë
Petrovska: Dorëheqja e Zaevit nga LSDM ishte vendim i gabuar
9 orë
Serbi Stoilkoviç pjesë e Qeverisë, ja çka thotë Mickoski

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

arben taravari

Taravari: Prioriteti im do të jetë shëndetësia publike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

ASH Ziadin Sela

ASH: Stoilkoviq ta njohë Kosovën, gjenocidin në Srebrenicë dhe të distancohet nga Putini dhe Vuçiçi, para votimit të Qeverisë

INFO

NA NDIQ