Milani transferon talentin e Real Madridit për vetëm 5 milionë euro

INA
INA

25/03/2024

Milani thuhet se ka arritur marrëveshje me Real Madridin për të nënshkruar me mbrojtësin Aleks Himenez në merkaton e ardhshme të verës. Një produkt i akademisë së “Los Blankos”, Himenez iu bashkua skuadrës U-19 të Rossonerëve në formë huazimi verën e kaluar. Ai ka bërë pesë paraqitje për ekipin senior të Milanit këtë sezon, tri në Serie A dhe dy në Kupën e Italisë.

Sipas “Sky Sports Italy”, Milani ka arritur një marrëveshje të hershme për nënshkrimin e përhershëm të Aleks Himenezit nga Real Madrid për një tarifë pak më pak se pesë milionë euro.

“Los Blankos” thuhet se do të kenë një klauzolë kthimi në kontratën e Himenezit, shuma e së cilës nuk është bërë e ditur. Milani aktualisht është i dyti në tabelën e Serie A me 62 pikë nga 29 ndeshje, pas rivalit të madh Interit, i cili ka grumbulluar 76 pikë në të njëjtin numër ndeshjesh.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo fiton gjyqin ndaj Juventusit, por nuk do të marr aq para se pretendonte

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern eliminon Arsenalin dhe kualifikohet tutje

Real Madrid's Brahim Diaz celebrates after he scored the opening goal during the Champions League round of 16 first leg soccer match between RB Leipzig and Real Madrid at the Red Bull arena stadium in Leipzig, Germany, Tuesday, Feb. 13, 2024. (AP Photo/Matthias Schrader)

Real Madridi e fiton dramën e madhe, e eliminon Man Cityn

champions-logo

Këto janë ndeshjet gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve

akil

Arrestohet Akil Gjakova

mbape real

Mbappen e pyesin mos ka ndërruar mendje për largimin, kjo ishte përgjigja e sulmuesit francez

INFO

NA NDIQ