“Mos të kisha pritur penalltinë, do ti kisha thënë lamtumirë…”

INA
INA

29/03/2024

Vojceh Shezni ishte monstruoz ndaj Uellsit, ku falë pritjes së penalltisë nga ana e tij, “gardiani” i Juventusit dërgoi Poloninë në European.

“Duhet të kishim prerë biletën për në Gjermani që në fazën e grupeve, sepse kishim të gjitha cilësitë dhe mundësitë për ta bërë. Por në fund e rëndësishme është që e arritëm objektivin.

Ndaj Uellsit ishte një ndeshje në të cilën më kaluan në kokë 1 milion gjëra, por e vetmja e sigurt ishte se nëse nuk do të kualifikoheshim do t’i kisha thënë lamtumirë kombëtares. Tani mezi po pres që të shijoj këtë aventurë verore në Europian”, tha Shezni.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

fenerbahce

Fenerbahce gjobitet me 115 mijë euro, trajneri pezullohet 60 ditë

barca

Koeman futet në debatin e Xavit dhe Enriques, tregon tre personat e vetëm që kanë ADN-në e Barcelonës

Zhegrova

Zhegrova nuk u vlerësua shumë, kjo ishte nota e tij mbrëmë ndaj Aston Villas

atalanta

Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

messi

Lionel Messi eliminohet nga Championsi i Concacaf-it

igli

Igli Tare në bisedime me Totenhemin dhe Çellsin

xavi

​Xavi: Jam krenar me ekipin tim

luis enrique

Luis Enrique: Do të ketë luftë në Barcelonë në ndeshjen kthyese

INFO

NA NDIQ