Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

Picture of ina-online
ina-online

13/04/2024

Plazhet janë gjallëruar nga pushuesit këtë të shtunë. Jo vetëm për të shijuar rrezet e diellit, por të shumtë janë ata që kanë zgjedhur të lahen në det.

Moti me temperatura të larta në Shëngjin ka shtuar fluksin e pushuesve nga Kosova.

“Temperaturat tejet të larta të krahasuara me ato të një stine vere bënë që shumë pushues të vijnë edhe këtë fundjavë në plazhin e Shëngjinit. Fëmijë, të rritur, por edhe të moshuar nuk nguruan të lahen në det, duke shijuar ujin e ngrohtë”, raportoi gazetari Martin Marku.

Edhe bregdeti i Durrësit këtë të shtunë është mbushur me pushues vendas dhe të huaj.

“Është hera e parë që vij në Durrës, po më pëlqen shumë dhe çmimet janë të arsyeshme.”

“Temperaturat janë shumë të mira dhe uji është shumë i mirë”.

Operatorët turistik flasin për një fluks të shtuar rezervimesh këtë fundjavë.

Blerim Norja: Fluksi ka filluar që ditën e Bajramit, përveç turistëve të huaj ka pasur edhe turistë nga Kosova.

Kjo periudhë po shfrytëzohet për pushime sidomos nga turistët nordikë.

Blerim Norja: Durrësi ka filluar të ketë një fluks të madh turistësh gjermane, dhe javën tjetër fillojnë dhe turistët suedezë.

Me flukset e pushuesve të shtuara që herrët, operatorët turistikë presin që sezoni i verës të jetë edhe më i suksesshëm sesa vjet./TV Klan

TË FUNDIT
4 orë
Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut
4 orë
Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve
4 orë
Parlamenti verifikoi mandatet e 118 deputetëve
5 orë
Mexhiti: Klasa e vjetër politike po zëvendësohet nga gjenerata e re
6 orë
Marrëveshja mes VLEN dhe VMRO-DPMNE-së për zëvendësministra dhe drejtoritë drejt fundit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vazhdon gjykimi ndaj Zhan Mitrevit
11 orë
Deputetët e sapozgjedhur sot ulen në kolltuqet e Kuvendit, deputetja shqiptare do ta udhëheq seancën
1 ditë
Nesër seanca konstituive e Kuvendit
10 orë
Gashi kryeparlamentar, Kasami kthehet në Tetovë, Taravari dhe Mexhiti ministra
1 ditë
Rritet çmimi i naftës, bie i benzinës

LEXO MË SHUMË

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

bdi kuvend

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

kuvendi parlamenti

Parlamenti verifikoi mandatet e 118 deputetëve

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Mexhiti: Klasa e vjetër politike po zëvendësohet nga gjenerata e re

vmro vlen

Marrëveshja mes VLEN dhe VMRO-DPMNE-së për zëvendësministra dhe drejtoritë drejt fundit

bdi ali ahmeti kuvend

Pas 16 viteve, BDI ulet në vendet e rezervuara për opozitën në Kuvend

gjermani-kufi

Prej 1 qershorit hyn në fuqi faza e tretë e Ligjit për Punësim në Gjermani, përfitojnë edhe shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Kurti

Kurti për Financial Times: BE-ja e SHBA-ja po sillen ‘shumë butë’ ndaj Serbisë

taravari vlen lideret

Gashi kryeparlamentar, Kasami kthehet në Tetovë, Taravari dhe Mexhiti ministra

INFO

NA NDIQ