Moti sot me temperatura deri në -14

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25 Janar, 2022

Me diell dhe i ftohtë, do të jetë moti sot në Maqedoninë e Veriut.

Do të fryjë erë veriore.

Temperatura minimale, siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike do të jetë në interval prej -14 deri -6, kurse maksimalja do të arrijë prej -3 deri në 6 gradë celsius, transmeton TV21.

Në Shkup do të jetë me diell dhe me vranësira të pakta, ftohtë dhe me erë kohë pas kohe veriore.

Temperatura minimale do të ulet deri në -11, kurse maksimalja do të arrijë deri në 2 gradë celcius.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ