Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe kohë pas kohe me diell. Para dite në pjesët jugore të vendit do të ketë reshje të kohëpaskohshme të borës. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe më e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -10 deri në 1 gradë, ndërsa maksimalja do të arrije nga -4 deri në 3 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira mesatare me periudha të shkurtra me diell. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe më e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të zbresë deri në -4, ndërsa maksimalja do të arrijë në 0.

Reshje lokale dëbore do të ketë të dielën nga fundi i ditës, veçanërisht në pjesët veriore.