MPJ: VMRO-DPMNE ka afat edhe 24 orë të kërkojë falje për manipulimet ndaj Osmanit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18 Prill, 2023

Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) sot në mëngjes ka mohuar sërish akuzat e opozitës VMRO-DPMNE se shefi i diplomacisë ka shkelur Ligjin për përdorimin e gjuhëve gjatë një konference për media të premten me homologun spanjoll Jose Manuel Albarez Bueno.

“Si leksion për të ardhmen, për një festë që u kap në flagrancë duke gënjyer, i lëmë 24 orë afat për t’i kërkuar falje Ministrisë dhe mbi të gjitha publikut të mërzitur gjatë festave të fundvitit. Me këtë bëhet e qartë se akuzat e VMRO-DPMNE-së paraqesin një përpjekje të vetëdijshme për të futur tensione dhe përçarje ndëretnike në shoqëri, gjë që mund të vërtetohet nga formulimi dhe koha e vetë manipulimit të bërë nga VMRO-DPMNE-ja”, thekson Ministria e Punëve të Jashtme.

Kjo ministri më tej vlerëson se fakti që tentativa për të manipuluar opinionin është bërë gjatë festave të fundvitit paraqet fyerje shtesë për qytetarët e vendit dhe për këtë presin falje nga opozita. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

Priten tensione në Bosnjë dhe Mal të Zi/ alarmon profesori, doli në shesh skenari i Vuçiqit!

vucic

“Vuçiq ik”, pamje nga protesta masive në Beograd kundër regjimit

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

BALKAN

Maqedonia dhe vendet tjera të Ballkanit në “paradhomën” e BE-së

chollet

Chollet ka biseduar me Vuçiqin, tregon çfarë i ka kërkuar për situatën në Veri

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

INFO

NA NDIQ