Në viset malore reshjet e shiut do të kalojnë në reshje të borës, njihuni me parashikimin e motit për Maqedoninë e Veriut

Picture of INA
INA

18/04/2024

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe më freskët me të reshura të përkohshme të shiut, posaçërisht në pjesët veriperëndimore ku do të ketë bubullima të rralla. Në viset malore reshjet do të kalojnë në borë. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor, ndërsa në zonat perëndimore do të fryjë erë e përforcuar perëndimore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri 9, ndërsa ajo maksimale prej 13 deri 19 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme me të reshura të përkohshme të shiut. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të ulet deri në 6 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 15 gradë Celsius.

Siç kumtojnë nga DPHM-ja, moti në vijim deri në fillim të javës së ardhshme do të jetë pjesërisht i vranët dhe më i freskët, në disa vende me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Të premten më shumë reshje priten në pjesët jugore, ndërsa të dielën në më shumë vende. Për shkak të zbritjes së masës ajrore më të ftohtë nëpër male, reshjet do të kalojnë në borë, derisa në viset më të larta do të formohet sipërfaqe e re e borës.

TË FUNDIT
3 orë
Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut
3 orë
Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve
3 orë
Parlamenti verifikoi mandatet e 118 deputetëve
4 orë
Mexhiti: Klasa e vjetër politike po zëvendësohet nga gjenerata e re
6 orë
Marrëveshja mes VLEN dhe VMRO-DPMNE-së për zëvendësministra dhe drejtoritë drejt fundit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vazhdon gjykimi ndaj Zhan Mitrevit
10 orë
Deputetët e sapozgjedhur sot ulen në kolltuqet e Kuvendit, deputetja shqiptare do ta udhëheq seancën
1 ditë
Nesër seanca konstituive e Kuvendit
9 orë
Gashi kryeparlamentar, Kasami kthehet në Tetovë, Taravari dhe Mexhiti ministra
1 ditë
Rritet çmimi i naftës, bie i benzinës
9 orë
Kurti për Financial Times: BE-ja e SHBA-ja po sillen ‘shumë butë’ ndaj Serbisë
1 ditë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
8 orë
Prej 1 qershorit hyn në fuqi faza e tretë e Ligjit për Punësim në Gjermani, përfitojnë edhe shtetasit e Maqedonisë së Veriut
1 ditë
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës

LEXO MË SHUMË

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

bdi kuvend

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

kuvendi parlamenti

Parlamenti verifikoi mandatet e 118 deputetëve

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Mexhiti: Klasa e vjetër politike po zëvendësohet nga gjenerata e re

vmro vlen

Marrëveshja mes VLEN dhe VMRO-DPMNE-së për zëvendësministra dhe drejtoritë drejt fundit

bdi ali ahmeti kuvend

Pas 16 viteve, BDI ulet në vendet e rezervuara për opozitën në Kuvend

gjermani-kufi

Prej 1 qershorit hyn në fuqi faza e tretë e Ligjit për Punësim në Gjermani, përfitojnë edhe shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Kurti

Kurti për Financial Times: BE-ja e SHBA-ja po sillen ‘shumë butë’ ndaj Serbisë

taravari vlen lideret

Gashi kryeparlamentar, Kasami kthehet në Tetovë, Taravari dhe Mexhiti ministra

INFO

NA NDIQ