Neymar sezonin e ardhshëm në Premierligën angleze

INA
INA

20 Maj, 2023

Neymari pritet të largohet nga PSG-ja në fund të sezonit.

Sulmuesi brazilian nga sezoni i ri mund të luaj në Premierligën angleze, te skuadra e Newcastle United, shkruan IndeksOnline.

“Relevo” raporton se Newcastle tashmë ka nisur bisedimet me përfaqësuesit e Neymarit për transferimin e tij në “St James’ Park”.

31-vjeçati ka pasur probleme me klubin parisien dhe po e mendon seriozisht largimin.

Në javët e fundit është spekuluar se Neymar mund të rikthehet te ish-klubi i tij, Barcelona, derisa ka pasur interesim edhe nga skuadra e Chelseas.

Sulmuesi brazilian ka kontratë me PSG-në deri më 30 qershor 2025. /IndeksOnline/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Inzaghi-14-gen

Inzaghi: Ata janë më të fortët në botë, por ne do të japim jetën…

nasser-al-khelaifi-psg

Presidenti i PSG-së po e ndihmon Sheikun Jassim për ta blerë Unitedin

morata

Morata i thotë “Po” Atleticos, gati rinovimi deri në 2026-ën

Champions-League-draw-latest-odds-1010038

Sot, finalja e madhe e Ligës së Kampionëve, Man City – Inter

mesi-argentina

Zbulohet data kur Messi debuton me Inter Miamin

real-madrid

Një kumanovar, portier i ri i Real Madridit?

inter

Finalja e Champions League, Inter zbret në fushë në stadiumin “Ataturk”

Hakan calhanoglu

Calhanoglu “selam” Interit para finales së Ligës së Kampionëve

struga trim lum

Edis Maliqi largohet nga Struga Trim Lum

INFO

NA NDIQ