Përmbyten dhjetë objekte pas vërshimeve në Kavadar

INA
INA

4 Qershor, 2023

Dhjetë objekte janë përmbytur gjatë rreshjeve të rrëmbyeshme të shiut në Kavadar të RMV-së. Nga Ndërrmarja Publike “Komunalec” informojë se kryesisht janë vërshuar bodrume të shtëpive dhe banesave.

“Nga mbrëmë ekipet e NP “Komunalec” kanë dalë me mekanizimin, gjegjësisht dy kamionë, tre traktorë dhe 20 punëtorë, po pastrojnë lumin dhe rrugët nga balta”, informojnë nga Ndërrmarja Publike “Komunalec” për Agjencinë e lajmeve MIA, transmeton Telegrafi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_5646

Pas publikimit të pamjeve, reagon kryeministri Kurti – ka këtë mesazh!

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

greqi policia

Tronditet Selaniku, goditet me thikë një 19-vjeçare shqiptare në një park të qytetit

Enver Bytyqi

Bytyçi: Takimi sekret në New York me Vuçiqin tri ditë para sulmit, Ja pse duan KFOR ta marr kontrollin në veri

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

IMG_5650

Sveçla: Kemi dëshmi se Serbia e organizoi sulmin në Banjskë – Kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

Radojcic vilat pasuria

Sveçla tregon se për çka do ta shfrytëzojnë vilën e Radojçiqit!

INFO

NA NDIQ