Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Picture of INA
INA

05/06/2023

Karim Benzema do të largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh të shkëlqyera në Santiago Bernabeu.

Kapiteni i klubit thuhet se do t’i bashkohet kampionëve të Pro Ligës Saudite Al-Ittihad në një marrëveshje me vlerë 200 milionë euro në vit.

Për më shumë se një dekadë, sulmuesi francez ka qenë një pjesë integrale e ekipit fitues të Los Blancos dhe edhe pse lëndimet i kanë kufizuar paraqitjet e tij këtë sezon.

Me largimin e një aseti të vlefshëm, Carlo Ancelotti do të duhet të jetë vendimtar gjatë verës për të siguruar që Madridi mund të zëvendësojë në mënyrë adekuate një figurë kaq të rëndësishme në suksesin e fundit të klubit dhe ka pesë opsione.

Harry Kane, Kylian Mbappe, Kai Havertz, Victor Osimhen dhe Dusan Vlahovic, janë lojtarët që po monitorohen nga Los Blancos.

Gjetja e një sulmuesi që mund të përsërisë rezultatin pjellor të fituesit të Topit të Artë në kryeqytetin spanjoll nuk do të jetë aspak një detyrë e lehtë, por Reali ka fondet për të siguruar një pasardhës të mundshëm.

TË FUNDIT
49 minuta
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
58 minuta
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
2 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
2 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
2 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

10 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë
2 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
8 orë
Zvicra mposhti hungarezët, Shaqiri rezervist
58 minuta
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
8 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ