PSG dëshiron të blejë një lojtar të Bayernit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21 Mars, 2023

Mbrojtësi krahu i kombëtares franceze dhe Bayern Munich Benjamin Pavard mund të ndryshojë klub në fund të këtij sezoni.

Sipas gazetarëve të Fichajes, PSG është e interesuar për shërbimet e francezit. Kontrata aktuale mes Pavardit dhe Bayernit skadon në fund të sezonit 2023/2024.

Ekspertët e Transfermarkt vlerësojnë vlerën e 26-vjeçarit francez në 35 milionë euro.

Në sezonin aktual të Bundesligës gjermane, Pavard ka zhvilluar 22 ndeshje, në të cilat ka shënuar tre gola dhe një asistim.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

spalleti

Spalletti konfirmon largimin nga Napoli

Pochetino

Pochettino zyrtarizohet te Chelsea

skysports-carlo-ancelotti-press-conference_4291423

Ançeloti kërkon sulmues, Firminjo në listën e dëshirave

tuchel

Pak muaj pas emërimit, Tuchel mund të largohet nga Bayerni

mbappe

Mbappe s’ka në plan largimin nga PSG

granit-xhaka-arsenal-201819_f2gkr31w0tks1qdknw08xrhi5-1-600x360

Xhaka u jep lamtumirën tifozëve të Arsenalit

futboll

Përfundim i çuditshëm i kampionatit kosovar, rrjetet sociale “vlojnë” nga komentet

xhaka

Xhaka i pandalshëm në ndeshjen e tij të fundit për Arsenalin, realizon sërish

mesi-argentina

Messi theu rekordin e Ronaldos

INFO

NA NDIQ