PSG ka zgjedhur një trajner të ri

INA
INA

25 Maj, 2023

Christophe Galtier mund të largohet nga posti i trajnerit të PSG-së në fund të këtij sezoni. Klubi është në kërkim të një timonieri të ri dhe në krye të listës së kandidatëve është Luis Enrique. La Parisien flet për këtë në faqet e saj.

Enrique e tërheq PSG-në për shkak të përvojës dhe aftësisë së tij për të punuar me lojtarë yje.

Siç e dini, Luis Enrique është i papunë për gati gjysmë viti. Pas Kupës së Botës, trajneri 53-vjeçar u largua nga posti i trajnerit të kombëtares spanjolle.

Shtojmë se Enrique ka punuar vetëm për një vit jashtë Spanjës, në sezonin 2011/2012 ai drejtoi Romën. /G.D abcnews.al/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

benzema

Zgjodhi Arabinë Saudite, Benzema tregon motivet: Unë jam mysliman dhe jam në vendin tim

Van de Beek

Van de Beek: Është koha që të largohem

dybala

Dybala mbetet te Roma

palmeira

Futbollisti i West Ham u bë lojtari i parë që fitoi të gjitha kompeticionet e UEFA-s

liverpool

Liverpooli zyrtarizon Mac Allisterin

mesi messi mls inter miami

Flet Messi: Ja pse nuk u ktheva te Barça

inter fiorentina

Dy finale të humbura, Italiano: E dhimbshme! Shoh djemtë dhe vuaj

Anceloti

“Mungesë respekti”, Ancelotti godet Cardinale-n: I destinuar të dështojë

mesi messi mls inter miami

Jo vetëm Messi, Inter Miami kërkon transferimin e tre shokëve të tij

INFO

NA NDIQ