Ronaldo i lumtur për golin e parë në stadiumin e Al-Nassr

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/03/2023

Cristiano Ronaldo shprehu gëzimin e tij pasi shënoi një goditje dënimi të jashtëzakonshme nga 30 metra për të ndihmuar Al-Nassr të fitojë të shtunën.
Ylli portugez gjuajti në një pozicion mahnitës për të barazuar rezultatin, me ndeshjen që ma pas u mbyll 2:1 në favor të Al-Nassr.

Ronaldo shkoi në rrjetet sociale për të ndarë kënaqësinë e tij: “Shkëlqyeshëm që morën fitoren dhe shumë i lumtur që shënova këtu në stadiumin tonë me tifozët tanë!”

Goli i Ronaldos ishte i pari i tij në ‘Mrsool Park’ që kur iu bashkua klubit në janar. Ai tani ka nëntë gola nga tetë paraqitje në ligë.

Al-Nassr është sërish në aksion më 4 prill kur ata përballen me Al-Adalah në ndeshjen e tyre të parafundit në ligë të sezonit. Ata janë aktualisht një pikë prapa liderit Al-Ittihad./Lajmi.net/

TË FUNDIT
1 orë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”
2 orë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
2 orë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
2 orë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
2 orë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...

ME TE LEXUARA

1 orë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”
1 ditë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi
1 ditë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
1 ditë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
1 ditë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
1 ditë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
2 orë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...
2 orë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...

LEXO MË SHUMË

zlatko dalic

Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”

alonso xhaka

“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”

luka modric

Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë

Thiago Motta

Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi…

gatusooo-2

Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite…

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

INFO

NA NDIQ