Ronaldo konfirmon se nuk do të largohet nga Al Nassr

Picture of INA
INA

01/06/2023

Futbollisti i njohur portugez, Cristiano Ronaldo, ka bërë të ditur se ai nuk ka në plan të largohet nga skuadra e tij aktuale, Al Nassr, pavarësisht spekulimeve të fundit për një transferim të mundshëm në Newcastle.

Ronaldo u shpreh i lumtur në klubin e tij aktual dhe tha se dëshiron të vazhdojë karrierën e tij në Al Nassr.

“Jam i lumtur këtu – dua të vazhdoj këtu dhe do të vazhdoj këtu”, ka thënë ai, sipas gazetarit Fabrizio Romano.

Futbollisti i njohur gjithashtu ka lavdëruar ligën e Arabisë Saudite, duke thënë se jeta i shkon shumë mirë atje dhe se lojtarët e tjerë të mëdhenj janë të mirëpritur.

Ndërkohë, Ronaldo ka shprehur besimin se nëse më shumë futbollistë të mëdhenj do të transferoheshin në ligën e Arabisë Saudite, ajo do të përmirësohej ndjeshëm.

“Nëse kjo ndodh, liga do të përmirësohet”, ka thënë ai.

Kjo njoftim vjen pas raporteve të fundit që lidhnin Ronaldon me një transferim të mundshëm në Newcastle, pasi klubi anglez ishte të interesuar për shërbimet e tij.

Megjithatë, Ronaldo ka vendosur të qëndrojë besnik ekipit të tij aktual dhe të vazhdojë aventurën e tij në Al Nassr.

TË FUNDIT
2 orë
Yamal del hapur tani, prezanton të dashurën pas fitimit të trofeut!
11 orë
FBI: Atentati ndaj Trumpit, po trajtohet si sulm i mundshëm terrorist
12 orë
Jamal është lojtari i ri më i mirë, Rodri “ylli” i kompeticionit
12 orë
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar ‘të padobishëm’
12 orë
Alcaraz i jep goditje të fuqishme Novak Djokovic, fiton turneun Wimbledon!

ME TE LEXUARA

12 orë
Alcaraz i jep goditje të fuqishme Novak Djokovic, fiton turneun Wimbledon!
12 orë
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar ‘të padobishëm’
12 orë
Jamal është lojtari i ri më i mirë, Rodri “ylli” i kompeticionit
11 orë
FBI: Atentati ndaj Trumpit, po trajtohet si sulm i mundshëm terrorist
1 ditë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
2 orë
Yamal del hapur tani, prezanton të dashurën pas fitimit të trofeut!
1 ditë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
1 ditë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

LEXO MË SHUMË

yamal

Yamal del hapur tani, prezanton të dashurën pas fitimit të trofeut!

trump sulm

FBI: Atentati ndaj Trumpit, po trajtohet si sulm i mundshëm terrorist

yamal

Jamal është lojtari i ri më i mirë, Rodri “ylli” i kompeticionit

spanja-vs-anglia

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar ‘të padobishëm’

IMG_4372

Alcaraz i jep goditje të fuqishme Novak Djokovic, fiton turneun Wimbledon!

euro-2024

Europian i suksesshëm në Gjermani, por nuk ka “përrallë vere” si në 2006-ën

argjentina

Argjentina fiton Kupën e Amerikës

spanja

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

INFO

NA NDIQ