Sevilla bën çmendurinë në Manchester

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13 Prill, 2023

Manchester Utd iu mohua fitorja në fund, duke luajtur baras (2:2) me Sevillën, në takimin që u zhvillua në stadiumin “Old Trafford”.

Manchester Utd ka treguar lojë shumë të mirë por shpërdoroi shumë raste, që i kushtoi shtrenjtë në fund në takimin e parë të çerekfinales së Europa League.

Në minutën e 62-të, futbollisti Antony i Manchester Utd, godet fuqishëm por shtyllat (në këndin e djathtë) ku bashkohen, ia mohojnë golin.

Marcel Sabitzer ka shënuar në minutën e 14-të e 21-të për epërsinë 2:0 të Manchester Utd.

Në minutën e 85-të, Navas ka realizuar dhe Maguire në atë të 90+3 realizoi autogol, duke u barazuar rezultati 2:2.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1814

Talenti kumanovar Albion Jashari po shkëlqen tek KF Shkëndija U16

herri kejn kean

Real Madridi në kërkim të një sulmuesi, del në skenë emri i yllit anglez

beckam bekam

Beckham bën ofertën e çmendur

mourinho

Mourinho i vendos dy kushte Romës për të qëndruar

Premier-League-1024x659-1

Lista e klubeve më të vlefshme, gjashtë skuadra angleze në mesin e 10 të parave

seria-a

Serie A shpall më të mirët për sezonit

xhaka-zvicra

Granit Xhaka rikthehet në Bundesligë, Bajern Mynih i ofron kontratën

inter

Lautaro: Interi ishte shumë superior ndaj Milanit, tani radhën e ka Man City

dybala

Dybala i lumtur në ‘Olimpico’: Të luash për Romën është një nder

INFO

NA NDIQ