Deklaratat e Konjufcës për zgjedhjet në Maqedoni, shefi i ti i kabinetit demanton: Intervista u cungua (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

06/05/2024

Ilir Kërçeli, shefi i Kabinetit të kryeparlamentarit të Kosovës, Glauk Konjfucës përmes një statusi në rrjetet sociale ka përgënjeshtruar lajmin e rremë të TetovaSot të lansuar përmes një interviste të cunguar të kryeparlamentarit Konjufca.

Kërçeli i bën thirrje portalit TetovaSot të publikojë intervistën e plotë.

Më poshtë keni demantin e shefit të kabinetit të Glauk Konjufcës:

“Rreth prononcimit të kryekuvendarit Glauk Konjufca për portalin TetovaSot.
Kryetari Konjufca është përgjigjur kështu:
1.Nuk kam informacion për këtë takim Taravari-Mickoski por po e marrë për të mirëqenë.
2.Partitë politike në Maqedoninë e Veriut janë takuar gjithnjë me njëra tjetrën, dhe këtu nuk ka diçka të jashtëzakonshme.
3.E kam përcjellë kandidaten e VMRO-së për Presidente të MV. Konceptet që i ka shpjeguar ajo në fushatë janë antishqiptare. Nuk mendoj që bën të mbështetet një opcion i tillë.
Përndryshe i bëj thirrje gazetarit ta postojë intervistën e plotë”.

TË FUNDIT
1 min
Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga
2 orë
Najçevska "godet" Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe
2 orë
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
2 orë
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
4 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

ME TE LEXUARA

1 ditë
Osmani: Mosrespektimi i vullnetit kthen “shumicën” para Marrëveshjes së Ohrit!
1 ditë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre
2 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
9 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
1 ditë
Policia e Maqedonisë thotë se e arrestoi, Fero duke shijuar kafe në Shkup
1 ditë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
2 ditë
Mitsotakis nuk tërhiqet, paralajmëron Maqedoninë e Veriut: Kur dikush tërheq litarin, duhet të jetë gati të ‘thyhet’

LEXO MË SHUMË

IMG_2442

Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga

gordana siljanovska davkova

Najçevska “godet” Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

INFO

NA NDIQ