S’kishte dyshime, Osimhen sulmuesi më i mirë i sezonit në Serie A

Picture of INA
INA

03/06/2023

Osimhen është shpallur sulmuesi më i mirë i sezonit në Serie A.

Bomberi nigerian ka qenë i mahnitshëm këtë sezon me fanellën e napolitanëve. Në 38 ndeshje të luajtura në total, Victor Osimhen ka shënuar 30 gola dhe ka asistuar 5 herë.

Ai gjithashtu u shpall kampion i Serie A me Napolin dhe shkoi deri në çerekfinale të Champions League.

Performanca e tij fantastike ka bërë që shumë klube të kërkojnë shërbimet e tij, por presidenti i klubit italian, De Laurentiis nuk e lëshon kollaj.

TË FUNDIT
25 minuta
Francë-Holandë, mbyllet me barazim
3 orë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…
5 orë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024
5 orë
E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin
7 orë
Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Hysaj dështon sërish, masakrohet në rrjet”, ish-futbollisti Sokol Kushta: Këto janë gabimet e radhës
15 orë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
5 orë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024
1 ditë
Renditja e FIFA-s: Rënie për Maqedoninë e Kosovën, Shqipëria nuk lëviz
14 orë
Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe
2 ditë
Xherdan Shaqiri futet në histori dhe bëhet futbollisti i vetëm Europian
3 orë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…
1 ditë
Italia dhe Spanja do të përballen për herë të 41-të

LEXO MË SHUMË

fbl-euro-2024-match20-ned-fra-600x360

Francë-Holandë, mbyllet me barazim

IMG_3458

Austria merr 3 pikë e para në “Euro 2024”, Polonia e vogël pa Lewandowskin…

IMG_3457

Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024

kombetarja

E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin

Jasir Asani

Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

xhaka zvicer

Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

uk lushi

Lushi: Mirlind Daku duhet të pezullohet, nëse vërtetohet se ka fyer serbët e maqedonët

arber hoxha

Mori duartrokitjet e të gjithëve, Arbër Hoxha: Besojmë te fitorja ndaj Spanjës

Spanja Luis De La Fuente

E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë luajmë me rezerva

INFO

NA NDIQ