Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

Picture of ina-online
ina-online

17/04/2024

Kandidati i VLEN-it për president, Arben Taravari e ka uruar votimin ‘për’ të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës që Kosova të avancojë edhe më tej drejt anëtarësimit në Këshillin e Evropës.

Taravari shkruan se rruga drejt përforcimit të sovranitetit të jashtëm është e vështirë porse me një qeveri e pakorruptuar si ajo e Kurtit, ajo bëhet më e lehtë.

“Gjithmonë me Kosovën tonë! E uroj Kosovën për votimin e opinionit pozitiv për anëtarësim në Këshillin e Evropës. Rruga drejt forcimit të sovranitetit të jashtëm është e vështirë, por me qeveri të pakorruptuar si ajo e Albin Kurtit, bëhet më e lehtë. Urime gjithë shqiptarëve, dhe sukseset mos u ndalshin!”, ka shkruar Arben Taravari.

TË FUNDIT
23 minuta
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
2 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
3 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
4 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
4 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"

ME TE LEXUARA

2 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
1 ditë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron
7 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
1 ditë
Ministria e Arsimit injoron me zero denarë dy universitetet shqiptare për zhvillimin e resurseve laboratoroike
23 minuta
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
1 ditë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
7 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
1 ditë
Maqedoni e Veriut, më 22 maj rivotime në disa qendra votimi
23 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

Shkolla Vizbeg

Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

zjarrfikes

Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta

policija-1-800x445

RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore

kasami

Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në

INFO

NA NDIQ