Testi i dytë për Shqipërinë është sot dueli përballë Suedisë

INA
INA

25/03/2024

Shqipëria zhvillon sot (25 mars) miqësoren e dytë dhe të fundit për këtë muaj, ku përballë do të ketë Suedinë.

Kuqezinjtë janë mysafirë të suedezëve për ndeshjen që luhet në stadiumin “Friends Arena”.Shqipëria pësoi humbje 3-0 ndaj Kilit në fundjavën që shkoi, andaj Sylvinho do të synojë të mbyllë këtë fazë të miqësoreve me fitore.

Por, Suedi nuk është një kundërshtar i lehtë dhe do të tentojë po ashtu fitoren.

Lojtarët tanë janë në dijeni se kanë nevojë të ndjeshme që të përmirësohen në të gjitha repartet, për t’u përgatitur sa më mirë për Euro 2024 që fillon në qershor.

Andaj, një fitore ndaj Suedisë do të ishte e mirëseardhur, për të mos lënë dilema që nga ndeshja me Kilin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ