Tottenhami gjen trajnerin e ri, zyrtarizimi pritet të bëhet së shpejti

INA
INA

6 Qershor, 2023

Ange Postecoglou do të jetë trajneri i ri i Tottenham Hotspurit. Kështu ka raportuar eksperti i merkatos, Fabrizio Romano.

Sipas tij, marrëveshja mes palëve është arritur dhe tashmë pritet edhe zyrtarizimi.
Postecoglu me klubin londinez është pajtuar për një kontratë dy-vjeçare, me opsion për vazhdim edhe për një vit të tretë.

Palët tani thuhet se do të nënshkruajnë dokumentet dhe më pas do të njoftohet zyrtarisht nga klubi i Premierligës.

57-vjeçari së fundmi ishte trajner te Celticu. Ai në të kaluarën ka drejtuar edhe kombëtaren e Australisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

INFO

NA NDIQ