Trabzon ka gjetur zëvendësimin për Bardhin

INA
INA

25 Maj, 2023

Skuadra turke Trabzon duket se e ka gjetur zëvendësimin për futbollistin shqiptar Enis Bardhi.

Mësohet se Trabzonspor ka hyrë në negociata me ndërkombëtarin grek Dimitris Pelkas, që mund të jetë zëvendësuesi i Bardhit.

Lojtari aktual i Fenerbahces mund të vijë në Trabzon, por fillimisht skuadra duhet të shesë Bardhin dhe më pas të bëhet transferimi i grekut.

Paratë që do të marrë nga Bardhi (përflitet 2.5 milionë euro) do t’i drejtojë te Pelkas dhe Trabzon shpreson që kjo të ndodhë në ditët në vijim, shkruajnë mediat turke.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

benzema

Zgjodhi Arabinë Saudite, Benzema tregon motivet: Unë jam mysliman dhe jam në vendin tim

Van de Beek

Van de Beek: Është koha që të largohem

dybala

Dybala mbetet te Roma

palmeira

Futbollisti i West Ham u bë lojtari i parë që fitoi të gjitha kompeticionet e UEFA-s

liverpool

Liverpooli zyrtarizon Mac Allisterin

mesi messi mls inter miami

Flet Messi: Ja pse nuk u ktheva te Barça

inter fiorentina

Dy finale të humbura, Italiano: E dhimbshme! Shoh djemtë dhe vuaj

Anceloti

“Mungesë respekti”, Ancelotti godet Cardinale-n: I destinuar të dështojë

mesi messi mls inter miami

Jo vetëm Messi, Inter Miami kërkon transferimin e tre shokëve të tij

INFO

NA NDIQ