VIDEO / Spektakël në Madrid, 6 gola dhe 3 penallti

INA
INA

27/03/2024

Miqësore spektakolare me 6 gola mes Spanjës dhe Brazilit në “Santiago Bernabeu”. Plot 3 penallti të akorduara, 2 për iberikët dhe një për kombëtaren “selçao”, teksa goli i shënuar me 11-metërsh nga Paketa “sigloi” shifrat në 3 me 3.

Pjesa e parë prodhoi 3 gola. Spanja shënoi 2 herë me Rodrin dhe Olmon në minutat 12 dhe 36. Mesfushori i Sitit ishte ai që zhbllokoi sfidën nga pika e bardhë e penalltisë, ndërkohë që Rodrigo, shënoi golin që ngushtoi shifrat në 2-1.

Në pjesën e dytë, trajneri i Brazilit hodhi në fushë talentin 17-vjeçar Endrik, të cilit 4 minuta në fushë i mjaftuan për të shënuar golin e barazimit të përkohshëm 2-2. Ky ishte goli i dytë radhazi për Endrik, pas atij të shënuar ndaj Anglisë.

Sfida regjistroi një fund emocionues, ku fillimisht ishte Rodri që ngriti shifrat në 3-2 duke u treguar i saktë nga pika e bardhë e penalltisë, e dyta për Spanjën në këtë përballje, ndërkohë që po nga pika e penalltisë, Paketa shënoi golin e barazimit, duke shmangur kështu humbjen.

https://nvcplayer.crazyvidup.com/player/html/ar8FJuO3qHeqq?popup=fromblocked&autoplay=1

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo fiton gjyqin ndaj Juventusit, por nuk do të marr aq para se pretendonte

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern eliminon Arsenalin dhe kualifikohet tutje

Real Madrid's Brahim Diaz celebrates after he scored the opening goal during the Champions League round of 16 first leg soccer match between RB Leipzig and Real Madrid at the Red Bull arena stadium in Leipzig, Germany, Tuesday, Feb. 13, 2024. (AP Photo/Matthias Schrader)

Real Madridi e fiton dramën e madhe, e eliminon Man Cityn

champions-logo

Këto janë ndeshjet gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve

akil

Arrestohet Akil Gjakova

mbape real

Mbappen e pyesin mos ka ndërruar mendje për largimin, kjo ishte përgjigja e sulmuesit francez

INFO

NA NDIQ