Xhaferi u pyet se a është i gatshëm të shkoj në opozitë, ja si përgjigjet?

Picture of ina-online
ina-online

10/05/2024

Kryeministri në largim nga BDI, Talat Xhaferi u pyet sot se a është i gatshëm të shkoj në opozitë pasi që Mickoski theksoi se VMRO-DPMNE nuk do të negocioj me BDI për formimin e Qeverisë, dhe kjo ishte përgjigja e tij.

“Unë jam kryeministër dhe mendoj për mandatin që do ta përfundoj. Këto që po thoni janë pyetje për organet partiake dhe në këtë kontekst të përfundojnë negociatat. Tjetra është se si do të përfundojnë negociatat për formimin e Qeverisë”, theksoi Xhaferi. (INA)

TË FUNDIT
21 minuta
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
3 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
4 orë
Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri
4 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
4 orë
Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

ME TE LEXUARA

18 orë
LSDM gati për lider të ri, ja emrat e përfolur?
21 minuta
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
1 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
18 orë
Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)
1 ditë
Australiani kapet në Ohër për grabitje

LEXO MË SHUMË

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

Drejtesi gjyqi prokurori

Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

INFO

NA NDIQ