Zidane – Ribery, një çift i pabesueshëm për të zëvendësuar Tuchelin në Bavari…

INA
INA

28/03/2024

– Është një çift që mban erën e Kupës së Botës 2006! Që nga fillimi i vitit, Bayern Munich komunikoi për fundin e historisë me Thomas Tuchel në pankinën bavareze në fund të sezonit.

Një mënyrë për të nisur fillimin në sezonin e ardhshëm dhe për të përgatitur terrenin për trajnerin e ardhshëm, sepse misioni premton të jetë i madh. Në të vërtetë, ‘banorët’ e Mynihut, për herë të parë në 11 vjet, me gjasa nuk do të fitojnë Bundesligën, për fajin e një skuadre të vështirë si Bayer Leverkusenit, të drejtuar me mjeshtëri nga Xabi Alonso, i cili është zgjedhja numër një e bavarezëve, por edhe Liverpool për vitin e ardhshëm.

Por në rast dështimi në pistën e ish-mesfushorit spanjol, javët e fundit ka dalë rregullisht një emër dhe jo më pak i rëndësishmi, si ai i Zinedine Zidane. Tekniku francez, i lirë që nga fundi i historisë së tij me Real Madridin, refuzoi ofertat e shumta nga klubet dhe kombëtaret, ndërsa pret kombëtaren franceze.

Dhe sot, e përditshmja gjermane “Sport Bild”, pohon se drejtuesit bavarezë nuk kanë hequr dorë nga ideja për ta sjellë atë dhe do të donin ta lidhnin me… Franck Ribery! Ish-lavdia bavareze, emri i të cilit ishte përmendur për t’u bërë asistent në Salernitana, klubi i tij i fundit në karrierën e tij, ende nuk ka gjetur një projekt të ri.

Një çift që në mënyrë të pashmangshme do t’i bëjë tifozët e Bajernit të Mynihut të mbajnë frymën dhe do t’i bëjë nostalgjikë tifozët francezë që e shijuan shoqërinë e tyre gjatë Kupës së Botës 2006 në Gjermani. Megjithatë, kjo rrugë duket mbi të gjitha shumë e ndërlikuar, Zinedine Zidane nuk e ka hapur kurrë derën e Bundesligës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo fiton gjyqin ndaj Juventusit, por nuk do të marr aq para se pretendonte

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern eliminon Arsenalin dhe kualifikohet tutje

Real Madrid's Brahim Diaz celebrates after he scored the opening goal during the Champions League round of 16 first leg soccer match between RB Leipzig and Real Madrid at the Red Bull arena stadium in Leipzig, Germany, Tuesday, Feb. 13, 2024. (AP Photo/Matthias Schrader)

Real Madridi e fiton dramën e madhe, e eliminon Man Cityn

champions-logo

Këto janë ndeshjet gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve

akil

Arrestohet Akil Gjakova

mbape real

Mbappen e pyesin mos ka ndërruar mendje për largimin, kjo ishte përgjigja e sulmuesit francez

INFO

NA NDIQ